16 Kasım 2020 Pazartesi

Sosyallik, bisiklet ve covid

 Merhaba,

Covid geldi, ne zaman geldi? Mart diyelim. O günden bu yana evdeyiz. 

Misafir ağırlamıyoruz. Bahçede mesafeli kahveli sohbetleri saymıyorum. 

Uzun zamandır yatıya misafirimiz olmuyordu. Hatta üç-beş ay önce motorsikleti ile gelen kardeşimi ve sevdiğimiz arkadaşını bile eve almadık. Zaman dikkat etme zamanıdır diye düşündük, düşünüyoruz.  Korunma çabalarımız hala dikkatlice devam ediyor. 

Geçen sene birbiri ile hiç tura çıkmamış 6 kişi, bisikletlerimizle Stelvio tırmanışı yapmaya karar vermiş ve fakat Başak ve Marco nun bisikletlerine lazım olan bir parçanın gelmemesi sebebi ile onlar bize katılamamışlardı. Bu sene de covid derdi olunca onlar hedeflerinde ki 700 bin km nin bir kısmını yurt içinde yapmaya ve evlerini kapatıp yola düşmeye karar vermişlerdi. Yolları Dalyan dan geçeceği için heyecanlıydık. Geldiler, caanım bisikletlerini ve harika ekipmanlarını bahçeye park ettiler. Lexi koklayıp durdu. Ben de koklayacaktım ama utandım. Hava hala güzel Güney-Batı da  bahçede akşam yemekleri yedik, ateşi yaktık. sohbetler edildi, nefis anılar paylaşıldı. Şimşekler çaktı ama herzamanki gibi Dalyan a yağmadan hafif rüzgarla atlattık gecey, geceleri. Başak ve Marco nun tatlı sohbetine ilaveten bir hoşsohbet gezgini daha sayelerinde   tanıdık,  İyi ki. geldin Mehmet @kayipyolcumehmet. Hoşgeldiniz Başak ve Marco @700binkm Tadına doyulmaz müzikler ise ayrı bir güzel hoşluk oldu. 

  

Tüm bu sohbetler olurken, arada yürüyüşler yapılırken, mutfakta kendimize birşeyler hazırlarken daha ilk saatlerde nasıl güzel fotoğraflar ve fikirler uçuştu havada anlatamam. Havada da  kalmadı üstelik ortaya nefis, naif bir  CrocuS tanıtım filmi çıktı. @crocusnaturals. Aynı hızlılıkta Mehmet  müzik de yaptı bu güzel, kısa filme. Üstelik bizim de katılımımızı sağladı. Evinizde ki huzur dedi, kalbimizi kazandı. Kanaldan geçen motorun sesi kısıldı, Boncuk un kafa hareketleri ayarlandı derken  sonuç mükemmel. Henüz bu post a uzun olduğu için bu hoş filmi ekleyemem ama seyretmek isteyenler instagram da  @crocusnaturals sayfasında ki IGTV  den izleyebilirler. onun yerine yine Marco nun çektiği birkaç harika fotoğrf ekleyeceğim Dalyan dan.

 Onları bugün yolcu ettik. Malum yolcu yolunda gerek. 

Vizyonumuzu açtılar, covıd dolayısıyla oluştuğundan haberimiz bile olmayan evsahibi yabaniliğimizi yumuşattılar. Yolları açık, rüzgarları hep arkalarında olsun. Iyi ki geldiniz. Yine yeniden, en kısa zamanda gelin ki yeni yollar planlayalım birlikte. 


ÇiğdemtheCrocuS 

 
 

Hiç yorum yok: