23 Mayıs 2010 Pazar

tarcin rulolari

Merhaba,

Julia & Julia filmini seyrettikten sonra İnternet te kucuk bir tur attim ve asagida linki olan bu bayanin tarifine rastladim. Uyguladim ve coook guzuuzeeel oldu.

Nereden esti derseniz, zamaninda calisirkene, bir arkadasimiz Cinnamon kurabiyeleri yapan bir firmanin / cafe nin Turkiye ye getirilmesi icin ugrasiyordu ve biz kendisine nakliye kisminda yardimci olacaktik. O firma o zaman gelemedi, sebep ne bilinmez. Daha sonra Carrefour-Cevizli de yemek yerken dukkanin yerini ve tabelasini gorduk ama maalesef dukkan acilamadi. En son gazetede Arman Kırım sanırım tarif verdi ve iste buradayiz.

Tarifi asagidaki linkten denedim ve cok begenildi. Siz de deneyin isterseniz.

http://www.5min.com/Video/How-to-Make-Cinnamon-Rolls-252810550


Cocukla gidilecek yerler kataogorisine Maltepe sahilde ki Sultanahmet Koftecisini de eklemek isterim. Oyun alani kapali havalar icin ideal, gerci Yaz geldi ancak cok yer guzel ve korunakli. Ustelik kizimin bayildigi kocaman evlerden de var.

Bugun kizim babasi ile Halis Kurtca Kultur Merkezindeki, Kurbaga Prens oyununa katiliyor.Saat 14,30 da animasyon gosterileri varmis. Kiz sevincten ucuyor, simdide gazeteden oyunun kupurunu kestik. Cantasina koydu kuzu.

Yarin ise;( katilmak istiyoruz ama 10.00 cok erken)

Ataşehir Belediye Başkanlığı’nın 1. Çevre Şöleni Haftası 24-30 Mayıs 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Şölen 24 Mayıs Pazartesi günü çocuklar için Çevreci Kedi Çevki tiyatro oyunu ile başlayacak.

Oyun saat 10.00’da Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu’nda sahnelenecek.

25 Mayıs Salı günü ise Kayışdağı 80. Yıl Cumhuriyet Parkı’nda ilçedeki öğrencilerle birlikte müzik ve palyaço gösterileri eşliğinde fidan dikimi gerçekleştirilip, ardından piknik yapılacak.

27 Mayıs Perşembe günü ise Haluk Levent’in katılacağı Çevre Konulu Ödül Töreni düzenlenecek.

Bilgilerinize.
Gezgin anne


28 Mayıs Günü ise Çevreci Kedi Çevki ilçedeki tüm okulları gezecek.

Hiç yorum yok: