19 Ocak 2012 Perşembe

Burçlara göre annelik.


Merhaba,

Bu yazıyı çok beğendim. Aynen yayınlıyorum. Kaynak Anne kaz Link; 
http://www.annekaz.com/2012/01/burcunuza-gore-nasil-bir-annesiniz/comment-page-1/#comment-11427


Burçlara göre huy suy haberine bir yenisi daha, Burcunuza göre nasıl bir annesiniz? Ben Boğa burcuyum nasıl bir anne olduğumu biliyorum ama burdan okumak ‘ay vallahi doğru’ demek bir başka olsa gerek :))
KOÇ
Çocukla çocuk olan, yaratıcı ve “masalcı” bir annedir. Mükemmel bir oyun arkadaşıdır. Disiplin sağlamak ister ama öfkesini de çabuk unutur.
BOĞA
Çocukları büyüdükçe biraz “tatlı sert” olsa da bu anneler şefkatli ve koruyucudur. Yıllar içinde çocuklar için iyi bir arkadaş kılacaktır.

İKİZLER
Çocuklarını çok sevmesine rağmen onların kendisini kısıtlamasına izin vermez. Çocukları da onu örnek alıp bağımsızlıklarına düşkün kişiler olur.
YENGEÇ
Fedakar bir anne, çocukları için kabuğundan çıkıp güvenilir bir sığınaktır. Bu da, çocuğun dış dünyaya uyumunu zorlaştırabilir.
ASLAN
Kendi hayatını yaşamaktan vazgeçmez. İş ve çocuk dengesini kurar. Çocuklarıyla arkadaş olur, oyunlar oynar. Ancak, söz dinlemeyi de öğretir.
BAŞAK
Çok çabuk çocuk sahibi olmaz. Ama, anne olduğunda da disiplinli ve titizdir. Çocuklar ona güvenir ve sevildiğini bilir.
TERAZİ
Onun için çocukları eşinden sonra gelir. Ama, çok sevecen ve şefkatli bir annedir. Gerektiğinde serttir. Çocuklar eşini dinlemezse öfkelenir.
AKREP
Çocuklarını sevmesine rağmen sevgisini gösteremeyebilir. Çocuklarının yüksek hedefleri olmasını ister. Ama, onların kusurlarını da görmez.
YAY
Çocuklar için iyi bir arkadaştır. Önceleri biraz korksa da bu işi iyi yapacaktır. Çocuklarının kendisi gibi dürüst ve neşeli olmalarını sağlar.
OĞLAK
Çocuklarıyla ilgilenir, onları dinlemek isteyecektir, ama öpücükler dağıtmayacaktır. Çocuklar özgürlükleri için mücadele ettiğinde gerginlik olabilir.
KOVA
Kendini o küçük insana adamak zor gelebilir. Sevgi gösterileri yapan bir anne değildir. Ama, ev ödevlerine yardım eden, eğlenceli bir kişidir.
BALIK
Küçüklüğünde mahrum kaldığı her şeye onların sahip olmasını ister. Aşırı hoşgörülü olması, disiplin kurmasını zorlaştırır.

Ay vallahi dooru diyen anne Çiğdem

7 yorum:

sezobigo dedi ki...

bazen bocalıyorum sanki özgürlüğü kısıtlamış bu bücür diye sonra hemen toparlanırım bu varlık hayatımda ki en güzel şey daha ne istiyorsun diye.
kova burcunun en bilinen özelliğidir özgürlüğüne düşkün olması .çok şükür ki oğlum var yine de belirteyim bir cümle kurdum bak hemen vicdan yaptım:)

boğa burcu bir çok merhametli ve duygusal bilirim nerden mi abimden:)

sezobigo dedi ki...

aaaa birde tatlıya ve yemeğe düşkündürler diye bilirim:)

biricitconsungunlugu dedi ki...

ılgıncmıs oğlak burcuyum bakalım gorucem ılerıde :)) kızınızın yas gununu kutlarım mutlu yıllar :)

hintcevizi dedi ki...

tipik bir boğa burcu olarak bütün özelliklerini fazlaca taşıdığımı söyler herkes :)

Hayat İzlerim dedi ki...

Valla ben bir oğlak olarak çok öpücük dağıtırım oğluma, sen nasılsın bu konuda?

Bahar ve kızısı Yağmur dedi ki...

ay ben akrep
sevgimi çok gösteriyorum aslında :)

Hayat Cafe Tarifleri dedi ki...

Hemen okudum..
Kesisinlikle doğru.:)))))
Sevgiler canım..