4 Mayıs 2016 Çarşamba

Warm shower. - ılık duş

Merhaba,

Ben ha yazayım, ha şimdi derken evimizde 3 bisiklet sevdalısı kaldı bile. Unuttuğum var mı acaba? 

Birincisi çoğu zamanını ABD de geçiren ve genelde uzakdoğuda pedallayan Cem. İkincisi, yolundan çeviip makarna ve bira ısmarladığımız Fansız, Jullienne ve üçüncüsü, Alaçatı da tanıştığımız Deniz. Hepsi de birbirinden tatlı, renkli kişiler. Bisikletle dolaşan adam kötü olmaz, olamaz diyoruz ama Dünya.Buraya taşındığımızda aslında niyetimiz, Dünya yı gezen bisikletçilerin uye olduğu "warm shower" adlı sisteme üye olmaktı. Birtürlü olmadı, olamadı. Sistem gezen bisikletlilere nereye yakınsa orada üye varmı diye bilgi veriyor ve evinizde onlara ne hizmet / arkadaşlık / yemek /oda / cadır yeri v.s. sunmak isterseniz onu sunuyorsunuz. Ücret almadan.


Cem, misafir odamızda konaklamış ve evde ne varsa bizimle paylaşmıştı. Fotoğrafları çok hoştu.

Jullien hem pub da bize arkadaşlık etti hem de yine odamızda kaldı. Onun da bize fotoğraflarını gösterdiği ve ayrı olduğu kızı çok şekerdi. Bağımızı hala koparmadık.

Garibim Deniz ise yağmura rağmen bahçeye çadır attı. Ama çorba ve dolma, sarmaya ıhmm anne yemeği diyişi vardı ki. Eh be çocuk, yürü be çocuk dedim.  Bir de kız arkadaşına, güzel isimli arkadaşına krem bile aldı benden. Daha bugün kargo yaptım. 

Bundan böyle onları da kayıt altına alacağımdır. 

Kalın sağlıcakla
Pek keyifli warm shower annesi

Hiç yorum yok: