3 Haziran 2014 Salı

Eskiköy gezisi - Dalyan

Merhaba,

E.. ne oldu. Ölenler öldükleri ile kaldılar, üstüne yine kavgalar. Ben yazmadım da ne oldu. Bazan çok yapmacıkmıyız acaba diyorum. Hayata ve olanlara pek kızıyorum. Ama bir yandan da onca olay olurken evet hayat devam ediyor  ha.. ha bugünde bunu pişirdim, şuraya gittim ama çok eğlendim diye yazamıyor. Ama hayat devam ediyor. Keyifsiz de olsa.

Felsefe işini bırakıp, ara vermediğim, veremediğim  hayatıma devam ediyorum. O madenlere tekrar inmek zorunda olanlara üzülüyor, onların oraya inmesine ses etmeyen bizlere daha da üzülüyorum.  N diyim.Çok güzel bir mahalle yürüyüşü yaptık bugün. Daha önce bisiklet ve yürüyerek yaptığımız bir rotaydı ama bayanlarla başka türlü oluyor tabi. İyi ki Sonja var. Sağolsun.

Bugün iki güzel olayımız var. Birincisi bu ''kapari'' Ben şimdi bunları toplayıp, turşu yapmazmıyım. Deniz ürünleri ve kısırda kullanmazmıyım. Üstelik yürüyüş yolum üzerindeler ve eve yakınlar.


Ovada bir yükselyiye tırmandık diyelim. Burası o kadar düzki biraz çıkınca yüksekliğe hoopp hemen köyceğiz, dön beri tarafa deniz.. Manzaralar süper. Hava da yağmadı, kıyak yaptı bize.Köyceğiz gölü.
Sazan mevsimi ya şimdi, kendilerini göremediğimiz bir sürü kaçak balıkçı sesi duyduk. Şişşş..
Belki de izinleri vardır, hem niye yasak olduğunu düşündim ki, belki değildir.Bu sarı dikenlere bayıldımm.Anca bu kadar yükseldik işte.Martılar ve Leylek ler. Tarla sürülmeye, sulanmaya görsün hemen börtü böcek veya kurbağlar için geliveriyorlar.


Kimi ''nar'' çiçekleri bazı ağaçlarda.


Kimi bebek ''nar'' olmuş bile.


Yan foto olmadan olmaz.


Günün ikinci kazanımı; hep önünden geçip acaba kimin bu güzel ev dediğimiz eve davetedildik çaya bugün. Bu kadar mı şans olur. Bu kadar mı güzel bahçe ve ev olur. Maşallah diyelim ve sizi fotolarla başbaşa bırakalımdır.


 İşte odunları bizde böyle dizmek istiyoruz.


Havuzlar muhteşem, tam da istediğimiz gibi. Güle güle kullansınlar gözümüz yok.
Tam 20 yıl önce gelmişler ve almışlar bu iki dönüm araziyi. İyi etmişler.
Şu hamaktan bende alsam mı??


Bahçe düzeni kendilerine ait. Bayağı vakit alıyordur.


Kurbiş.Kuş yuvası ne kadar zarif değil mi?Mutlu termosum.


Servis. benim kaavem bitmemişti ben kendi termosumdan kahveme devam ettim.kaktüs değilmiş bu ben Ekivarya mıydı ismi, ona benzettim hani şu sürekli yanlarından yavru veren kaktüs. Asortik kesin bilir. Evsahibimiz kaktüs değil dedi.


Daha ne istenirki bir evden.
Çok büyük olmayacak bir ev. Tecrübe ile sabit.


Şömine tam da bayıldığım gibi, kapalı hazne. ve ortada kurulmuş. Böylece Kış ın ev süper ısınıyormuş.
Deneyeceğim artık. :-)


Mutfak, kileri ile harika. Yemek masası salomanje gibi bir odada mutfağın yanında ve manzaralı.
Hani var ya, evlere bu kadar merakla ben emlakçı olmalıymışım aslında.Aaa bunlar benim ayakkabılar. Çoban götürmesin diye oraya konmuş. ( evin köpeği)


Tavan muhteşem.


Kilim bir harika. Bayılırım. Her kilimin bir hikasi vardır bilirsiniz. Benim kilimin hikayesi neydi.
Hah böcekleri uzaklaştırandı. Kapadokyadan almıştım.

Güzel bir gündü emeği geçenlere teşekkür ederim.

Herşeye rağmen mutlu anne.

2 yorum:

Asortik Krep dedi ki...

O bir sukkulent.Latince adını bilemedim ama her kaktüs bir sukkulenttir,her sukkulent kaktüs değildir diye açıklamasını yapayım :))
Sevgilerimle.. Ev müthiş.

Oglak Kizlari dedi ki...

Sağol Asortik.

Ben ce de.
Öperim.

Yorgun anne.