17 Haziran 2014 Salı

Evde yüz ve vücut için krem yapımı 3 ( Atölye - Workshop)Merhaba,

Pek bir gururluyum bu aralar. Niye mi, yıllardır kendime yaptığım ve çok memnun olduğum kremlerimi artık paylaşıyorum da ondan ve ''innavasyon'' da yaptım. Emekliysek, çok da uzak kalmadık iş yaşamından herhalde :-)

Bundan sonra sürekli olarak yapacağım bir meşgale yarattım kendime. İlkini geçen haftalarda yaptık. Burada herkesi tanıyan, sevilen ve bu tip aktiviteler konusunda akıllı olan Sonja sayesinde tabi.Teşekkür ederim.

Buraya tatile gelecekler lütfen önceden zaman bildirin o zaman çocuğunuzda Sonja nın aktiviteleri ile kendinden geçip çok eğlenecektir. Hatta umarım kamp yapılacak zamana denk gelirsiniz. 

Reklamlardan sonra dönelim konumuza; herkes öyle çok sordu ki, cildin ne güzel ne kullanıyorsun diye sonunda bir akşam Sonja, haydi Çiğdem bir workshop yapalım dedi. E neden olmasın ve  işte buradayız.
Fotoğraflar da Sonja dan. Sağolsun.
Ayrıntıları çekmeyi unutmamış.
O asılı boncukları Ada kız ile 2 yaş civarındayken yapmıştık. Montessori :-)

Geldiler. Paking alanı nasıl ama şahane değil mi? Ada diyor ki, herkes bisikletle ama Nermin araba ile. E kızım vakdi dar, bize desteğe geldi diyorum. Hımm diyor.Cadı Çiğdem in masası hazır. Malzemeler yenilendi ve birsürü nakit ortalığa saçıldı. Ama itiraf ediyorum Istanbul da olsaydım, çok daha güzel malzemeler ve hediye paketleri filan yapabilirdim. Burada kutuları bile zor buldum. Cam olmalarını tercih ederdim mesela. Arzu da bana güzel bez hediye paketlerinden yapardı, tadından yenmezdi.Meraklılara bayılıyorum. İyi ki varlar. varız.Cadılık en güzeli beyaz cadılık.

Hep dıştan değil, içten de beslemek lazım cildi. Ciddiye alırım işimi, anlatıyorum da anlatıyorum.
Kaseler hazır.Kursiyerler de.Bir merak ki bayılıyorum, başladık. Ben heyecanlı ne yaptım, kursiyerlerim yorulmasın, ocak başında birikme olmasın diye işlemi tersine çevirdim ve şiştim. :-)Eritme işlemini yapıp, soğuk içeriğe öyle katmamız gerekirken tersi beni zor duruma soktu ama ne oldu,; kadın dayanışması hemen halledildi.Ria, ben yaptım diye sevinç içerisinde geliyor.
Ya ben :-)Nermin, büyük destekçilerimden. Aylaklık değil a Nermin im, iş bu iş. Üstelik kızıma kocama aileme, doğala yakın krem kullandırıyorum. Biliyormusunuz ki, derinize sürdüğünüz herşey, sanki içiyormuşssunuz gibi muamele görür vücüdünüz tarafından.Rendeler de sınıfta kaldı. Büyük rende lazım, onun da görüntüsü hoş değil. Bakalım düşüneceğiz bişeyler. Yada rendelemeyip, ayrı bir yerde bayağı bir eriteceğim o sırada çalışanların yanına getireceğim. Zaman ile tecrübeleneceğim artık.Hernekadar tüm malzemeler yenilebilir bile olsa, alerji testi kolda mutlaka yapılmalı.
Yarım saat kadar beklemeli ve sonra vücuda uygulanmalı.
Bu krem sizi güneş ışıklarından da % 40 civarında içindeki susam yağı dolayısıyla koruyor.
Ben her banyo sonrası veya ihtiyaç oldukça gün içerisinde  kullanıyorum.
Masa başında ki kursiyerler zaman zaman değişiyor. Joli, gömleğin ne hoş.
Helena pantolonu ve şapkaları süper. Bisiklet üstünde küçük sevimli bir kız çocuğu gibi.
Nermin de hiç yürüyüşlerde ki gibi değil, Yaz geldi pek şık bu aralar. Hele geçen ansızın hotel e gittiğimde üzerinde bir çiçekli elbise vardı ki, offf.. söyleyemedim, çok yoğundu. Buradan belirtmiş olayım :-)

Maşallah diyelim.Masamızı önceden hazırlamıştım. Menü mü, börek ve kek ve çay ve kahvesohbet muhabbet.
Naime ile yaptığımız ceviz macunu ise ayrı bir post konusu.
Muhabbete ve yeme içmeye devam. İşte böyle 19 Haziran, saat 16 da yenisi var. E ne yapalım soran çok var. Gururlu anne. Ha bide yakında fellah köftesi, nohut mayası ile ekmek atölyesi yapacak olan anne.Kalın sağlıcakla
Maşallah diyin.
Nazar değmesin.

4 yorum:

Arzu Musa dedi ki...

Maşallah... Maşallah... Maşallah... Bende senin ile gurur duyuyorum...

Begonvilli Ev dedi ki...

Harikasınız!Orada sizlerle olmayı isterdim. Neyse ki detaylı anlatım var:) Teşekkürler..

Begonvilli Ev dedi ki...

Harikasınız!Orada sizlerle olmayı isterdim. Neyse ki detaylı anlatım var:) Teşekkürler..

Oglak Kizlari dedi ki...

Sahi mi Arzu cum.
Gelicem yanına bir ara:)

Süper şahane anne


Evvet, deneyi ltf ama elleri fazla yormadan.

Hala süper şahane anne