8 Aralık 2015 Salı

Evde yapılan el,vucut ve ayak ovması, hatta yüz ovması

Merhaba,

Bir dükkanda şekerden yapılmış bir el ovması denemiştim. O kadar hoşuma gitmiştiki yapayım ben bundan dedim. Ama şeker kullanmak pek hoşuma gitmemişti. Gel zaman git zaman, meraklı anne ben, orayı oku, ay Ingilizce açıklamalarada bakayım derken tuz da karar kıldım.Bakkal tuzu değil ama rafine edilmemiş Çorum mağara tuzu. Cilde n iyi gelen onaran yağ hangisi, tamam biliyorum zeytinyağı da, e yeter bir değişiklik olsun dedim. Badem yağı kullandım, biraz ondan biraz bundan, mis gibi de portakal kokusu oh. 
Elimde baş parmağımda çıkan çıkntıya bu ovma ile acaip güzel ağrısız masaj yapabiliyorum. Ellerim öyle güzel ısınıyor ki, hemn gözlerimin üstüne avuç içlerimi koyup alıştırmalarımı yapabiliyorum, hem de o an hırkka giyiyorsam hemen soyunuyorum. Heryerde ovmayı kullandıktan sonra ellerinizi ılık suyla yıkayınız diyor, ben yukamıyorum, mümkünse bir saat kadar suya sabuna dokunmuyorum. Ellerim pamuk gibi oluyor.Ayaklarıma da uyguluyorum, çıkan kiri görmelisiniz.
Inanılmaz. Tüm vucut henuz denemedim, ama ovup, duşa girilse, herhalde hamam etkisi yapar.Evet, yeni ürünüm maalesef ilkel etiketli, ama durun bakalım, birileri çalışıyor üstünde.
Bir de maliyeti çok olmayan beni sarsmadan şöyle güzel bir tahta kaşıık yapan bulsam. Dur bakalım.
Metal kaşık değdirmemek lazım bu yeni yaptığım ürüne.

Sevgiyle ve CrocuS la kalın diyen anne

2 yorum:

Asortik Krep dedi ki...

Üzümlü de ahşap oymacı bir adam vardı hala duruyor mu bilmem.Tahta kaşıkları vardı.. Bir bakayım,sana telefon numarası isterim.

Oglak Kizlari dedi ki...

Ne güzel olur asortiğim.
Sen bana gelsen, okul programı, sonrası programı, ben birtürlü gelemiyorum

Özlemiş olan anne