30 Temmuz 2012 Pazartesi

Gold country piknik alanı- Fındıklı / CumartesiGünaydın,

Eda nın d.günü hediyesi bendeydi, Eda hamile ve bu hediyenin bende çok kalmaması lazımdı.
Ne yapsakta bu hediyeyi ona verseydik derken, Eda nın kendisinin organizasyonu ile Cumartesi günü, aman bu sıcakta mangal olur muki,  amaan neyse özledim, sıcakta da olsa gidelim dedik.

Hem Eda sıcaktan şikayet etmiyorsa ben niye edeyim ki.

Şenay bizi aldı, yeni arkadaşı Neşe ile de tanıştık. Adı gibi Neşe li bir zat. Sevdik onu.
Hoop beş dakikada Fındıklı - Gold Country deyiz. Link;  http://www.goldcountrypark.com/Arabamızı park ettik ve masamıza yerleştik.
Ateş i bekledik ve hooopp aşağıda ki görüntü oluştu.Eda kızı durdurabilmek ne mümkün, tüm tavuklar ateşin üstünde. Herzaman benden sorulan mangal a dokunamadım bile. Şikayetçi diilim.


Beş aylık hamile Eda mız. Yemek yemek diye dolandı ortalarda. Şenay a da habire mesaj atıp, bir kilo daha et al doymayız demiş. Yerim onu ben yerim. 


Şenay etlerle ve mangalla ilişkisini çok ciddiye alıyor. Elmalar çiftlikten.  http://www.ipekhanim.com/ipek_hanim_ciftligi/ciftlige_giris.html  Etler Şenay dan, kesesine bereket.


Neşe.. hoşgeldin aramıza. Kendi halinde, uyumlu ve yalnızlığı seven bir arkadaş gibi geldi bana. Doğa yı da seviyor. Daha ne olsun.


Acar bebek açık havada püfür püfür uyuyor. Bayılıyorum bebeklerin doğa da uyumasına.
Bu arada evet, hava püfür püfürdü orada. Ağaç gölgesi. Gözünü seveyim. Bi de keserler ya ..


Mangal başı sohbet.


Emer Kaan ve Ada yanımıza neredeyse hiç gelmediler. Oynadılar, boş olan her alanı ve odayı kullandılar. Bizim kız Emer Kaan ı pohpohladıkça, oyunları kuvvetlendi. Hep dost kalırlar / kalırız  umarım.

Ada kız dan inciler;

Emer Kaan bir oyun dizilimi yapmış, bizim kız yapıştırıyor; Emer Kaannn harika düşünmüşsün. Ömer Kaan bir süre havalanıyor ve sonra kaldıkları yerden oynamaya devam ediyorlar.
Kızlar. 6 yıl olmuş tanışalı. Iyiki varsınız. Resim de eksikler var o ayrı.


Patates salatam.
Bu Malatya usulü herhalde. Bizim evde hep bööle ezilerek yapıldı bu salata.


 Üzeri mangal yanında yağlandığı için kabukları soyularak yenilen elma lar. Bak unuttum, keşke ateşte pişirseydik.


Eda nın güzel elleri ve nefis sucuk köfteler.
Adaaa gel kızım köfte ye. Yemem anne. Bi dene kızım, denemem anne. Sonra zorla bir parça yer ve cevap hemen gelir, annneeee  güzelmiş, ben bundan sonra köfte yiyim. Dedik dimi.. cik..cik..Dumanaltıyız.


Eda kızın, patlıcan salatası. Eline sağlık. Nefis semizotlu salatasının resmini çekmeyi unutmuşum. Eda tarif isterem ona göre.


Çocuklar oynarken, herhalde 10-15 masa değiştirdiler. Herdefasında Emer Kaan ın çantası dolduruldu, boşaltıldı. Oyuncaklar inci gibi masaya dizildi.


Kokoş Ada kız -  kolyesi ve yeni tacı.


Emer Kaan a kısa saç çok yakışmış. Maşallah.
Anneee Emer Kaan Ingilizce bilmiyor kii. Biliyor kızım. Emer Kaan ses etmedi ama dediklerimin hepsini de harfiyen yerine getirdi. Maşallah.


Aaaa ne var çantanın içinde.3 numaranın genel görünümü.

Acar bebeğin dağılmış hali. Yerde bir oturuşu vardı ki, nazar değmesin.
Kuzu.

Cem bizi aldı ve doooru Bostancı iskelesine gittik. Bir sonra ki yazı.

Kalın sağlıcakla.
Güzel dostları olan anne Çiğdem

8 yorum:

DağlarKızı dedi ki...

Harika bir gün olmuş. Elinize sağlık:) Keyfiniz hiç bozulmaz inşallah:)

Adsız dedi ki...

EDA YANIK DER Kİ ; Çigdeeem , gerçekten de süper bir gündü bu Cumartesi biraz kısaydı yapılmış başka programlardan dolayı ama neyse , Cumartesi günkü en aç kişi hem de hamile olan Eda kişisi yani ben derim ki yazın her zamanki gibi doğal ve süper olmus, Omer Kagan ve Ada ile olanlarada koptum, hangi ara çektin onları :) kutlarım seni ne diyim veeee hemen bugünün 2. yazısını aliyim, biliyosun artık müptelan olduk ve tek yazı kesmiyo bizi, sanırım Barış Manço vapur gezini anlatıcan merakla beklerem :D bu arada sizin vapurun Kadıköye yanaşacağını bilmedigimden Beşiktaşta simitleri alırım demiştim ama bi baktım sizin vapur :D:)çaresizlikle ardınızdan bakakaldım ,neyseki lambanın camını bulup aldık EDA YANIK

Oglak Kizlari dedi ki...

Reyhan, Dağlar kızı olunca sana Reyhan demek geldi içimden,

Amiiin.
Darısı başınıza.

Şükreden anne Çiğdem

Oglak Kizlari dedi ki...

Eda cım,

Sağol bitanem.

Kadıköy iskelesinde seni ve Umut u göremek bana da sürpriz oldu. Nerede kaldı bu kardeşim diye kalktım, sizi görünce aaa .. biniyorlar dedim ama ööle birbirimize bakakaldık. Yaprak ın vapuru bekletmesi de damgayı vurdu güne.

Pes.

Karallar sevgiler gönderiri.
Karal anne si Çiğdem

Hayat İzlerim dedi ki...

Şahane bir gün; dostlar, çocukular ne hoş ne güzellll :))

Oglak Kizlari dedi ki...

Özlem,

Dur daha gün bitmedi, devamı bu gün.
Gezerek anne Çiğdem

Dağlar Kızı dedi ki...

ha haha, bana hep Reyhan diyorlar ama alakası yok aslında. bozkırı, dağı çok severim o sebeple almıştım bu ismi. ismim Ayşen:)

Oglak Kizlari dedi ki...

Ayşen de güzel bir isim.
Ayşen.
Reyhan bak heceler de uyuyor.

Operim.
Sağol.
Yüzsüz anne Çiğdem