8 Mayıs 2013 Çarşamba

Caddebostan yürüyüş yolu günü

Merhaba,

Hayırlı olsun, kızımın ''bahar alerjisi '' var. Bugün kendi dr. una gitmek için aradığımda ne oldu dersiniz. Yorgun bir sesi olan dr. a sordum, sesiniz, hayırdır. Cevap; bişi yok, Bahar a alerjim ve dolayısıyla baş ağrım var demezmi, gülermisin ağlarmısın.

Aslı - Bursa moralimi çok düzeltti bu sabah. Sağolsun  varolsun. Sevildiğini bilsin. Yoksa dün gece karalar bağlamıştık karı -koca.

Efenim bu iş; hamileyken, sizin beslenmenizle başlıyormuş ki, hiç merak etmeyin bu konulara girmeyeceğim.

Onun yerine oradan buradan ve Caddebostan gezi günümüzden bahsedeceğim.Baba - kız 3 boyutlu animasyon ''güzel ve çirkin'' seyrediyorlar. Ada kız şimdi gördü fotoyu ve aaa ne zaman  çektin dedi, hesap edin ne kadar konsantre seyrediyor.


Yediğim hurma nın çekirdeği çıkmıştı Damat ın yanından hatırlarsınız. Şimdiki hali böyle.
Hızlı büyüyor ve toprağa öyle kuvvetli yapışıyorki. Hayat.


Hangi gün hatırlamıyorum galiba 1 Mayıs tı. Haydi yeşillik biryere gidelim dedik. Ada için geç kalmıştık. Atladık trene, indik Feneryolu nda ve ver elini Caddebostan ın trafiğe kapalı sahiline. Tren den iner inmez acıktım diyen kızıma yanımda getirdiğim soslu makarnasını yedirdim.

Öncesinde Carrefour dan Ada ya scooter almayı ihmal etmedik tabi. 26 Tl. Yine 3 tekerlekli. Tabi ki Barbie resimli. İki tekerlekli olsun dedik önce ama sonra vazgeçtik. Denge oluşssun önce dimi ya.


Oturur oturmaz hemen ayaklar fora ve yemek işi. Öyle acıkmıştıkki, mücvelerin fotoğrafı yok. Üstüne Şam kurabiyesi ve çubuk. Yanına da Cem e çay, bana ve Yaprak a kahve, Ada ya da adaçayı. Nasıl.


Teyze , yigen keyfi. Yaprak kitap okuyabileceğini zannetti ama :-)


Ada kız teyze ye küstü, kalktı gidiyor.


Scooter ı ile belki milyon kere gidip gelerek, herseferinde 3-4 adet  getirdi bu bitkileri, hala kenger de topluyor, kızım yazık ellerine yeter. Çiçek yaptım, bayıldı ve bayağı da  oyalandı.


Pilates çalışmaları, göbeğe/ mideye  dikkat.
Foto yan .

Ehi..


Zavallı teyze tenisten geldi, çanta ağır, kah enişte kah kendisi yüklendi çantayı yazık.

Bizde, oturduğumuz Fenerbahçe tarafına yakın yere kalabalık diyorduk. Ibar köşkünün orayı bir döndük, offf neler neler, çok kalabalık genç gruplar, orta yaşlılar, yaşlılar, görgüsüzler amma kimse kimseye dokunmuyor yada Yılmaz baba gibi, dokanmıyor.

Bayıldık, mangal dumanı da olmayınca süperdi yaw, tavsiye ederim. Akşam üzeri hava bir serinledi, Allah tan yanımda vardı Ada kız a yedek bişiler.


Galiba Mercan dı, karnımız toktu üstüne bir cila yapalım dedik.
Ailemmm.


Ada kız ın finali.
Sağlıksız biliyorum ama..


Teyzemizin finali.


Ada ve Cem öyle bir sıktıki mayonezi, sonuç patladı şişe tabi.


Muzip gülüş.

Dönüş taaa Suadiye ye yürüyüşle bitti. Oradan tren ve ev.  Ada scooter ın canını çıkardı, kendisininde, çok eğlendi.

Akşam Ada uyuduktan sonra gülen ve bize doğru scooter ı ,ile gelen ve neşe içinde olan yüzünü hatırlayıp durduk. Şükrettik.
 Yan foto ama fikir müthiş değil mi, bayıldımmmm. At parayı al kitabı.
Ataşehir de otobüs terminalinde -Ulusoy un.-

Bu arada Fethiye yolculuğumuz gidiş te, dönüş te Metro, felaketti. Bizden geçmiş. Metro nun otobüs kalitesi ve şöförün hızlılığı ise apayrı bir konu.

Ammmaaa evi tuttuk ve Temmuz itibari ile ödemeye başlıyoruz kira ya. Viraaaaaaa

Bir parça hüzünlü anne2 yorum:

asli@b dedi ki...

Bilmukabele Çiğdem'cim.. Haftaya görüşmek üzere inşallah :)

Elifim uyurken dedi ki...

Canım yazlık mı kiraladınız?
konuyu yakalayamadım..