20 Kasım 2015 Cuma

Angus

Merhaba,

Sevimsiz bir hastalık sebebi ile Istanbul dayız. Allah tüm hastalara şifa versin. 

Bu sebeple, malzeme tedarikimi de karşılamalıydım, yine İstoç, ardından, Flyinn de, ozlediğimi düşündüğüm Satrbucks da bir kahve, iki shot espresso ve latte dememe rağmen , gayet de güzel olmasına rağmen artık evde yaptıklarımı daha çok seviyorum. Yaşlanıyormuyum ne. Sonra Tahtakale, arada aşağıya inerken, guruldayan midelerimiz ve aaa ben okudum bu Angus u bir yerde diyerek Cem i sürükledim. Iyiki, pek memnun kaldık, buyrun ;

Mekan küçük ancak dışarıda ve içeride 5er 6 şar masa var. Peçeteler yeterli, soslar standart.
Mutfak temiz.
Tuvalete bakamadım. Aşağıda ve merdivenleri çok dardı.Eee ne yiyeceğiz, bakalım bir menüye dedik. Hemen listeyi getirdiler. çok karışık buldum menuyu, genç erkek çocuklardan oluşan garsonlardan birine sordum, yeni girdim dedi, diğeri bir öneride bulundu ancak ikna edici değildi. Lokum burger ben yedim, Virginia yı Cem götürdü. Ben bir de uzzuuun zamandır içmediğim kola ya yüz verdim. Keyif aldım. Arada kaçamak olur, dedim kendi kendime.Ismarladıktan sonra en az 20 dk bekledik. Değer ancak bu konuda müşteriye bilgi verilmiyor. Ayrıca, Onden yenilebilen söğüş etten bahsedip hermasaya pazarlamalılar bence. Hem beklerken müşteri sıkılmaz hem onlar daha çok kazanır. Hem de benim aklımda kaldı acaba tadı nasıldır diye. Burger lar geldi, sunum süper, tat süper. Lokum burger iri kuşbaşı etinden ve soslardan, peynirden oluşuyor. Bildiğiniz hamburger ama tadı çok güzel. Sonrasında mide de veya ağızda herhangi bir mekanik tat kalmıyor. Ekşime yok. Tokluk hissi fevkalade. Birkaç parça ette maalesef sinir vardı, lokum diye adlandırılan ette sinir olmamalı. Terbiye edilmiş etlerin tadı güzel. Patates kızartması felaket tuzluydu, garsona söylediğimizde, ahçımızın elinden kaçmış dedi. Olmaz 50 Tl hesap odüyorum bir standardı olmalı, patateslerimi lezzetlerini ve baharat oranlarını çok beğenmeme rağmen tuzdan yiyemedim. 

İki hamburger bir kola toplam 50tl. Bahşiş 6 Tl verdik. Bira yok, olsa tadından yenmez. 
Tam muzur şeyler yanına bira ister.

Oradan yine alışveriş. CrocuS ürünlerini kullananlara sürprizler olacak önümüzde ki günlerde.

Sonra feribot, güzel manzaralar ve ver elini Harem. Oradan Kuzguncuk, Çekmeköy ve ev. Teşekkür ederim kardeşim, arabayı bize vermesen bu kadar işi bir günde bu trafikte halletmek mumkun olmazdı.

Kalın SAĞLICAKLA
Sağlığın kıymetini yine, yeniden hatırlamış anne.

7 yorum:

Begonvilli Ev dedi ki...

Sağlık sorunu yüzünden orada olmanız canımı sıktı. Acil şifalar diliyorum. En kısa zamanda geçer gider inşallah.

tülin dedi ki...

Gecmis olsun.

Asortik Krep dedi ki...

Ben de çok özledim İstanbul'u..ve geçmiş olsun.

sarkaç dedi ki...

Çok geçmiş olsun.
Hastalıklara rağmen ağzınızın tadı yerinde kalsın, dünyaya güzel bakışınız değişmesin.

Hayat İzlerim, Kitap Sesleri dedi ki...

canım geçmiş olsun. Acil şifalar ...

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar Oğlak Kızları.

Önce geçmiş olsun dileklerimi sunarım.
Sonra, Neden ve Nereden Oğlak Kızları" sorumu yönelteceğim ve kendimce de tahmin ettiğim kadarıyla bir cevap vereceğim. Hem siz, hem de kızınız Oğlak burcu olduğunuz için mi, "Oğlak Kızları"?..

"Angus" başlığı altındaki izlenimlerinizi hem okudum, hem de inceledim. İşletmenin adı mıydı Angus? Yoksa, bu işletmede kullanılan proteinin adı mıydı?

Patetes kızartmasında patetesin tuzuna gerçekten çok itina gösterilmeli. Eşimin yaptığı patates kızartmasının hiçbir yerde dengini görmek mümkün değil. Tabi bu damak zevki bana özgüdür. Yani göreceli bir durumdur.

Selam ve dualarımla.

Oglak Kizlari dedi ki...

Sagol Begonvilli v, hakikaten can skici.
Allah herkese sifa versin,

Sagol Tulin cim.

Aaa sen ni dondun ya Asortik.

Amiiin, Sarkac amiin.

Recep bey, tahmininiz dogru, dosdogru. Kizim da ben de Oglak burcuyuz.
Blog unuzabyarim yorum birakabildim, ndnse kilitlendi.
Isletmenin adi, virginia Angus, Sahenk grubuna aitmis, angus lar burada yetistiriliyormus.
Evde yapilan lezzetler daima daha guzel olur v tarafimizdan da tercih edilir. Ama bazan disarida yemek de iyi geliyor.

Sevgiyle