24 Nisan 2013 Çarşamba

23 Nisan ve nefis düzenlenmiş yeni Göztepe 60. yıl Parkı

Günaydın,

Kızım 23 Nisan dan bir önceki gece uyuyamadı, nasıl heyecanlı, bir titremediği kaldı hani.
Kuzum stress yaptı, bu beni endişelendirdi, hayatı boyunca yaşayacağı her önemli olayda böyle stress yaparsa yandı valla.

Giysiler giyildi, prova yapıldı, hah tamam dedi. Saçını annem beceremez ki, keşke büyükanne olsaydı dedi. Kız haklı :-)

Sabah kalktık, neyse ki eksiksiz işlerimizi hallettik ve okula gittik. Okul cıvıl cıvıl, birbirlerini hiç görmemiş gibi sarılmalar, çığlıklar ooo pek keyifliydi. Biz büyükle bunlar ne bağırıyorlar böyle desekde onlar heyecanlarını sonuna kadar yaşadılar.Okul da çok güzel hazırlanmış, tabiki aksaklıklar vardı ama önemsiz. Tören başında yapılan aygı duruşu ve konuşmaarda gözlerim bile sulndı. Teşekkürler Atam.Oyun oynuyorlar, aman elbisem kirlenmesin gibi dertleri yok.


Kuzular hepbirlikte. Bazı çocuklar hastalık v.s nedenlerden katılamadılar. Üzüldük.
Onca emek ve nakit boşa ama önemli olan sağlık.


Büyük teyze ve Ada.


Anneanne ve Ada.


Büyükanne ve Ada.
Kırmadılar geldiler sağolsunlar.Yan Ada kız bale kıyafeti ile.Oyunlar bitmez.


Hava da kıyak yaptı, üşümedi kızlar. Kızımın karnı ağrıyor, ekşi surat ondan.


 Yan fotoğraftaki güzel öğretmenimiz Nuran hnm.

Anasınıflarını biraz fazla beklettiler ama sahneye çıktıklarında herşey çok güzel oldu, cıvıl cıvıl, utanma yok, toplum baskısı yok. Ohhh..

Gösteriden sonra günlük kıyafetlerini giyerken kızımın karın ağrısı arttı. Eve gelmek zorunda kaldık, diğer sınıfların gösterilerine katılamadık, kimseye doğrudürüst güle güle diyemedik affola.

Meğer kızım sabah gelen kakasını teyir etmiş oda sıkıntı vermiş çocuğa. Babasına çekmiş bana çekse teyir kelimesinin anlamını bilmezdi yavrucak :-)

Neyse rahatladık ve günü kurtardık.

Hemen çıktık, tren ve ver elini Cadde. Orada burada birsürü aktivite. Kadıköy belediyesi  sağolsun çok güzel hazırlanmış. Yol boyunca firmalar aktiviteler düzenlemiş. Çocuklara hediyeler verenler, ücretsiz çekilen fotolar, yapılan müzikler  v.s harikaydı. Fakat tatminsiz Ada kız a şimdi ne olacak diyip durdu ( Cem de sen Dalyan da görürsün hanyayı konyayı dedi ama bakalım) ama bu arada Göztepe ye kadar yürümüştük, eskiden Cami yapılacak denen çocukluğumun lunapark alanı yeniden park olarak düzenlenmiş. Bayıldık. Kesin haftaarası sınıfıda toplayıp gitmem lazım. Tek eksik küçük bir Beltur parkta.

Fotoğraf makinam yanımda değildi, ama çok güzel fotolar buldum, buyrun.

 


Foto kaynak.

Akvaryumlar çok hoş ve değişik olmuş ancak sıcak havalarda suları çok ısınır diye düşünüyorum.

Parkın düzenlemesi mimar Şennur Yılmaz tarafından yapılmış. Eline sağlık. Parka 4,5 milyon Tl harcanmış. Tematik bir parkmış. Çocuk oyun alanları ve çeşitleri harika. Umarım bizde çok iyi bakar, tahrip etmeyiz kolayca.

Parkın alanı bir hanım tarafından Istanbul Belediyesine sadece yeşil alan olarak kullanılmak üzere bağış edilmiş. Adını ve kim olduğunu bulamadım.:-(

Park 80-97 dönüm arasında. Bu yıl 1 milyonun üzerinde lale dikilmiş. Emirgan a gitmeye gerek yok artık. Malum trafik. Tren istasyonuna uzak - Göztepe - ( tek başınaysanız rahatlıkla yürünür)  ama otobüs veya dolmuşla gidip gelinebilir.  Kadıköy den veya Kadıköy e 4 nolu ve tüm Kadıköy otobüs, dolmuşları zaten tam da arada kalan parkın ya önünden ya arkasında ki yoldan geçiyor. Engelliler unutulmamış. Çocuklara acaip kıyak geçilmiş.foto kaynak.

Fiskıyeli havuz ise bence bu Yaz mevsiminin çocuklar için en eğlenceli yeri olacak. Ada kız geçen senelerde Bebek teki minik fiskiyede serinliyordu, bu sene Göztepe parkı olacak favori mekanımız.
Biz oradayken bu fiskiyeli havuzda kalsik müzik eşliğinde bir gösteri yapıldı ki, Yaz akşamları ışık ile birlikte muhteşem olabilir. Ayrıca bir havuz daha varmış ama biz onu görmedik. Tenis kortlarıda açılmıştı. 7 tane varmış.

Bence Kadıköy Belediyesi, şu yandan geçen yolu da trafiğe kapatsa orada cafe ler felan olsa süper olurdu ama arabalar bizden daha önemli değil mi?? :-(


Foto kaynak;


Göztepe 60.Yıl Parkı
Foto kaynak; 

Semazen dönüyor, çevresinde ki çiçekler de bu tarz budanmış. Şık.Foto; kaynak
Burası zaten Emirgan mış, ben de allah Allah ne kadar benzetmişler dedim di. 

Biz bu gölet i görmedik,Ada kız hep parklarda oynamak isteyince sanırım aşağı kısımdaydı bu gölet.

En kısa zamanda gidiniz.

Bugün bir arkadaş ''face'' de parkın kendince olumsuzluklarınıda yazmış. Bizimde fikrine katıldığımız noktaları buraya ekleyeyim.

 Bir kere çok sıcaklarda gitmeyiniz çünkü oyun alanlarında gölge yok. Parkta gezerken de konuştuk Cem ile, burası ben 5-6 yaşındayken de parktı, o zamandan bu zamana habire oynayıp ağaçları bir söküp bir dikmeseler şimdiye ormandı bu park. 

Yerler epoksi diye bir maddeymiş, ki kokuyor, çok sıcaklarda iyice kokacak eminim.

Dönüşte bir yemek ve trenle eve dönüş, tabiki parkta olmazsa olmaz kısa bir oyun vakti ve hoop cumburlop yatak.

Bayramınız kutlu olsun.
Kalın sağlıcakla.
Mutlu anne7 yorum:

gügüyle hersey dedi ki...

Ufakliklar cok tatli,bayraminiz kutlu olsun.
sevgilerimle
gülcan

gügüyle hersey dedi ki...

Ufakliklar cok tatli,bayraminiz kutlu olsun.
sevgilerimle
gülcan

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar,

Çocuklarımızdaki şu bayram coşkusunu, neşesini ve sevincini gördükten sonra ben nasıl dayanabilirim ve nasıl isyan etmeyebilirim?..

29 Ekim yasak, 19 Mayıs yasak, 30 Ağustos zaten fuzuli, TC kaldırılyor ve bugün 23 Nisan...

Cenab-ı Hakk, bize güç, kuvvet versin. Sabır versin. Bunları yasaklayanların da Allah belalarını versin!

Selam ve dualarımla.

ELANIN TARIFLERI dedi ki...

Çiğdem Hanım merhaba,
Siteden aldığınız gölet fotoğrafı Emirgan Parkına ait, aynı postta 2 parkında fotoları vardı

ayak izleri-sevgi dedi ki...

kıyafetlere bayıldım çiğdem.. çok güzel düşünülmüş.. ama fazla cıvıl değil mi bu hava için ya.. işşş görünce üşüdüm ben yahu.. gerçi onlar dans ettikleri için ısınmışlardır.. bu tip törenlerde bende çok ağlarım.. allah nicelerini göstersin inşallah..

Elifim uyurken dedi ki...

maşallah Ada ne güzel olmuş..
daha nice 23 nisanlar olsun beraber inşallah..
Göztepe parkını bende merak ediyorum herkes başarılı olduğunu söylüyor.
İlk fırsatta diyelim..

Hayat İzlerim, Kitap Sesleri dedi ki...

Çok şeker olmuşlar, onların bayramı tabii lalelere de bayıldım bu arada :)