25 Temmuz 2011 Pazartesi

Su kabağı sıyırma yimeği

Merhaaaabaaa,

Bugün iyi sıcaktı. Sabah spor yaptım terledim. Duş aldıktan sonra bütün gün terlemem durmadı.
Sporyaparken harika bir film buldum. O arada Ayşegül, pazar a gitmek için puseti almaya geldi, arabanın anahtarını aşağıya acele ile sarkıtayım derken, naylon torba ağaca takıldı, çektim ama sadece ip geldi.

Kendini suçlu hisseden ve puset e ihtiyacı olan Ayşegül, koşarak ağaca en yakın komşuyu buldu, arada ben spor yaptım ve film seyrettim. Torba kurtarıldı. Ayşegül ve Vildan pazara gittiler ve muhtemelen eridiler. Ben sporu ve filmi bitirdim. Kabak yimeği ve dereotlu, domatesli pilavımı yaptım. Ada yı almaya gittim. Beko blender i tamire verdim. Astarı yüzünden pahalıya gelecekse tamir etmeyin dedim. 10 tl ymiş yürüyün kim tutar sizi dedim. Dönüşte Pazara gidelim dedi Ada, kızım pusetimiz yok dedim. Sonra amaaannn yerim puseti, Çarşamba pazarına giderim dedim. Zaten çok sıcaktı, bir yardım yaptın b.. çıkarma dedim. Canan a sor bakalım pusetini haftaarası Ayşegül e verebilir mi diye kafamın biryerine not ettim.

Ada tv seyretti, o arada Ayşegül aradı. Bizim karnımız aç, canım kısır çekti, ben yapıp parka geliyorum dedi. Aaaaa dedim, oda esas olay Çarşamba bu benim pisboğazlığım dedi. Ok dedim, balkonda üzerinde çiçekler olan portatif masayı boşalttım, evdeki üç portatif sandalyeyi aldım,paketledim ve arabanın arkasına koydum. Parka araba ile gittik ve en serin en gölge yere konuşlandık. Ben aç diildim ama yinede üç kaşık kısır götürdüm. üstünde meyve, kola v.s.
Sonra çekirdek. Her gelen koca '' ooooo abartsaydınız dedi, siz yakında mangal da yaparsınız burada dedi'' Çocuklar her zamanki gibi çok eğlendiler.

Resimler Ayşegül de.
Benim makina Ağri fetihi kardeşimde. Kardeşimmmm. Severim diğer yarımı. Keşke Ada nın da bir kardeşi olabilseydi.

Akşam eve geliş, yemek yemeyiş, Ada ya köfte, banyo, hikaye. Tam hikaye okurken deprem.
Kabus dakikalar. Marmara, 8 km derinlikte 5 küsur. Allah hepimizi korusun.


Şu ana Limon aromalı Efes Fıçı içiyom, bence bir m... yaramaz. Bugün terbiyesizliğim üstümde.

Anca blog yazılıyor. Bir arkadaşımın getirdiği ''su kabağı'' yarın bu tarife uygun olarak pişirilecek haberiniz ola; kaynak;


http://yemekkeyfi.org/kabak-siyirma-yemegi-tarifi-resimli.html